21. 12. 2023

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma?

W dzisiejszych czasach, obecność online jest kluczowym elementem skutecznego funkcjonowania biznesu. Jednym z podstawowych narzędzi, które może znacząco wpłynąć na widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania, jest Wizytówka Google Moja Firma. W poniższym artykule przedstawimy Ci wyczerpującą instrukcję krok po kroku, która pomoże Ci założyć Wizytówkę Google Moja Firma i zacząć czerpać korzyści z lokalnej obecności online.

Krok 1: Zaloguj się na konto Google

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na istniejące konto Google lub utworzenie nowego, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Bez konta Google nie będziesz w stanie zarządzać Wizytówką Google Moja Firma.

Krok 2: Przejdź do Google Moja Firma

Po zalogowaniu się przejdź na stronę Google Moja Firma (https://www.google.com/business/) i kliknij przycisk „Zarządzaj”.

Krok 3: Podaj podstawowe informacje o firmie

Wypełnij formularz podstawowych informacji o Twojej firmie. To obejmuje nazwę firmy, kategorię biznesową, adres, numer telefonu i stronę internetową. Upewnij się, że podane informacje są dokładne i zgodne z rzeczywistością.

Krok 4: Znajdź lub dodaj lokalizację na mapie

Google Moja Firma umożliwia dodanie lub znalezienie lokalizacji Twojego biznesu na mapie. Po dodaniu lub znalezieniu lokalizacji, upewnij się, że umiejscowienie na mapie jest poprawne.

Krok 5: Weryfikacja profilu

Aby upewnić się, że jesteś właścicielem firmy i masz prawo zarządzać jej Wizytówką, Google wyśle na podany numer telefonu wiadomość weryfikacyjną z unikalnym kodem. Po otrzymaniu wiadomości, wróć do panelu zarządzania Google Moja Firma i wprowadź otrzymany kod.

Krok 6: Dodaj informacje dodatkowe

Uzupełnij swoją Wizytówkę Google Moja Firma o dodatkowe informacje, takie jak godziny otwarcia, metody płatności, opisy produktów i usług, a także zdjęcia wnętrza i zewnątrz firmy.

Krok 7: Zbieraj opinie

Internauci mogą pod profilem Twojej firmy dodać opinię na jej temat. Warto zabiegać o opinie, ponieważ pozytywne recenzje pomagają budować zaufanie potencjalnych klientów. Dobrą praktyką jest też odpowiadanie na otrzymane opinie, gdyż pomaga to budować zaufanie obecnych jak i przyszłych klientów.

Krok 8: Regularnie aktualizuj dane

Upewnij się, że Twoje dane są zawsze aktualne. Zmiany w ofercie, godzinach otwarcia czy danych kontaktowych powinny być na bieżąco aktualizowane.

Krok 9: Monitoruj statystyki

Google Moja Firma oferuje narzędzia analityczne, które pozwalają śledzić, jak wiele osób widzi Twoją Wizytówkę i jakie są interakcje z nią. Regularnie monitoruj te statystyki, aby dostosowywać swoją obecność online do potrzeb klientów.

Podsumowanie

Założenie Wizytówki Google Moja Firma to kluczowy krok dla każdego biznesu dążącego do zwiększenia swojej widoczności online. Postępując zgodnie z powyższą instrukcją, zyskasz możliwość dotarcia do lokalnej społeczności, przyciągnięcia nowych klientów i budowy solidnej reputacji online. To prosta, ale niezwykle skuteczna strategia, która może znacząco poprawić wyniki Twojego biznesu.

Pozostałe posty